ROZHOVOR S TOMÁŠEM VALÁŠKEM

Plánujete v budoucnu uspořádat podobný turnaj také ve Zlíně?
Rádi bychom, ale naše podmínky a možnosti jsou úplně jinde než v Mannheimu. Klubu jsou prakticky pořád k dispozici čtyři ledové plochy a pátou se chystají postavit! My při organizaci turnaje musíme brát ohled na A-tým, kraso, město, sledge a hlavně na spoustu prodaných komerčních ledů. Toto se nám neskutečně negativně odráží i v každodenní práci ve Zlíně. Víme moc dobře, že podmínky pro kluky nejsou ideální. Jelikož musíme využívat maximálně ranní a brzké odpolední časy pro trénink na ledě, je běžný týden pro naše hráče v podstatě maratón a závod s časem. Před školou na led, z ledu rychle do školy, po škole opět sprint na zimák atd. To všechno bez možnosti kvalitní stravy a odpočinku. Na individuální tréninky, posilování, kompenzace a podobně není nejen čas, ale hráčům chybí hlavně energie a síla! Naštěstí se v posledních letech situace zlepšila alespoň pro juniory a dorost.
Pro srovnání, jak to funguje konkrétně v Mannheimu?
Celou mládež tam sponzoruje v podstatě jeden mecenáš a klub nemá absolutně žádné potřeby prodávat led hobby-mužstvům apod. Když to řeknu zjednodušeně – v Mannheimu přijde pan Hopp z firmy SAP, nekritizuje, dá na stůl pár miliónů Euro a popřeje hodně úspěchů. Nám by přitom stačil, odhaduju, jen jeden milion Kč, aby se nemusely prodávat komerční ledy kde komu. Všechna mužstva by mohla v klidu trénovat odpoledne až do večerních hodin. Tréninkový den by pak mohl obsahovat vše, co je třeba: důkladné rozcvičení, trénink na ledě, individuální činnosti, výběh, kompenzace a také kvalitní stravu po tréninku.
Čím jiným by dále mohl Mannheim inspirovat? Je klub nějakým způsobem specifický?
Podmínky i materiální zabezpečení Jungadleru jsou neporovnatelné. Inspirovat se můžeme určitě nadšením všech, kteří v klubu pracují. Na každém kroku je vidět, že si své organizace i postavení váží a svou práci dělají moc rádi. Milují hokej, milují svůj klub bez postranních úmyslů. Toto bychom si měli vzít k nám. Inspirovat by se mohli také rodiče. V Německu místo kritizování a pomlouvání své mužstvo povzbuzují a baví se hokejem. Spousta rodičů ani zápasy nevidí, protože během utkání prodávají vlastnoručně vyrobené koláče a dorty. Mají radost, že výtěžek z prodeje mohou dát zpátky do mužstev, kde hrají jejich děti. Celý článek ZDE.

ŠEVCI pozn: Dnes jde na internetu najít skutečně obrovské množství zajímavých článků co vše můžou a měli by mladí hokejisté dělat, což je jen dobře. Horší však je, že praxe značně pokulhává.

Proč zařadit strečink?

Zařazení pravidelného strečinku je velmi přínosnou aktivitou do tréninkového procesu. Dlouhodobě zatěžované svaly mají tendenci se zkracovat. Výsledkem pak mohou být potíže pohybového aparátu, svalové disbalance, špatné držení těla. Zařazení strečinku do tréninkového procesu přispívá k lepší regeneraci namožených svalů, snižuje riziko poranění svalového tonusu a natržení či úplnému přetržení šlach a vazů.

Řada sportů by nemohla bez důkladného strečinku vůbec začít trénink. Nejeden atlet, gymnasta či kondiční sportovec ve fitcentru věnují strečinku před tréninkem nemálo času. Nejen proto, aby si své svaly nepoškodili, potřebují ke svému výkonu velký rozsah pohybu, jehož zvětšení nám umožní právě pravidelný strečink. Sáhněte si však sami na srdce, kolik z vás se před tréninkem věnuje alespoň zběžnému protažení potřebných svalů? A kolik z vás chce urychlit regeneraci a věnuje se důkladnému a hlavně správnému protažení namožených svalových partií?

Využití strečinku je závislé na míře aktuální pohyblivosti. Je zapotřebí využívat speciálních protahovacích metod a usilovat o to, aby bylo dosaženo maximální flexibility a klouby, šlachy a svaly se mohly pohybovat v co největším rozsahu. Strečink je založen na prodlužování vazivové tkáně. Pravidelným strečinkem tedy dojde ke zlepšování zmiňovaných struktur.

Pokračujte ve čtení článku ZDE.

Jaká jsou základní pravidla protažení?

ŠEVCI pozn.: Základním pravidlem je to vůbec dělat a hlavně vědět jak

 • Pokud je to možné protahujeme v teplém prostředí. Svaly mají v chladu tendenci ke zvýšení svého napětí.
 • Protahujeme do subjektivního pocitu napětí ve svalu. Protažení nesmí bolet či působit jiné nepříjemné, nestandartní pocity.
 • Protahujeme ve stabilních polohách. Pokud to jde, tak co nejblíže zemi, vleže, vsedě, držíme se opory. Pokud svaly musí zajišťovat ještě antigravitační funkcí, tj. udržet nás ve stoji, tak je protažení velmi omezené a svaly se zcela neuvolní.
 • Při všech protaženích bychom měli mít pohyb pod vlastní volní kontrolou. Tj. musíme být schopní cvik kdykoliv zastavit. Cvik začínáme i provádíme pozvolna, nikdy při protažení nekmitáme, nešviháme. Kmitem bychom vyvolali obranný reflex, kterým bychom naopak napětí ve svalu zase zvýšili.
 • Volíme cviky, které se jednoduše provádí, jsou cílené na konkrétní svalové skupiny. Podmínkou je dokonalé zvládnutí, porozumění provedení cviku, jinak cvik postrádá smysl
 • Při protažení nezadržujeme dech. Naopak využíváme toho, že většina svalů v našem těle relaxuje s výdechem. S výdechem nenásilně zvyšujeme rozsah protažení, bez kmitu či švihu!

Nábor do hokejové přípravky

Dnes jsme s trenérem hokejové přípravky HHK Velké Meziříčí zahájili nábor nejmenších dětí od tří de sedmi let. Už tam nějaké šikovné děti jsou, ale aby nějaká systematická práce měla do budoucna smysl a pro děti přínos, aby rodiče viděli, že se tady pokoušíme seriózně dělat dobrý sport pro ty nejmenší, je třeba mít na ledě dětí mnohem víc.

Celý článek ctěte zde.

 

European Summer Cup 2014

Od pátku 22. do neděle 24. srpna proběhl v pražských Letňanech European Summer Cup pořádaný Lukášem Havlíčkem, evropským zástupcem americké agentury Legacy Global Sports, který je i jedním z autorů CS Hockey.Ve finále turnaje pro hráče ročníku 2002 (s povolením pro 3 hráče ročníku 2001 na tým) se potkaly česko-slovenský výběr Selects Hockey Development (SHD) s ruským HC Bobrov. Dále čtěte zde: www.cshockey.cz/?p=1031

IMG_4719

 

ZAJÍMAVOST Z WEBU ORLÍKŮ: Orlíci a Zubři společně?

7 našich hráčů je účastníky týdenního soustředění v Přerově. Jedná se o Matyáše s Matějem, kteří budou příští sezónu než se zase vrátí další rok zpět hrávat v dresu Přerovských zubrů ligu 6.tříd a Standa, Jirka a Lukáš budou, pokud si udrží stávající výkonnost, posilami přerovských na turnajích. Mimo těchto 5 zmíněných se campu na Bečvě účastní i Anežka s Adamem. Dále čtěte zde: www.orlici.cz/?p=7721#more-7721

Ivane, dívej se! Čeští hokejoví junioři září na Hlinkově memoriálu

Snad je v tom i trochu symboliky. V sobotu uplyne přesně 10 let od chvíle, kdy zemřel legendární trenér Ivan Hlinka. Český hokej ten den ztratil velkou osobnost. Na jeho počest pojmenovali tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. A na letošním Memoriálu Ivana Hlinky se nebývale daří českým hráčům.

Zdroj: https://hokej.idnes.cz/cesti-hokejiste-do-18-let-memorial-ivana-hlinky-ohlasy-p0l-/reprezentace.aspx?c=A140814_113511_reprezentace_bem

Den z pohledu gólmana Libora Kašíka před nástupem na led

Extraligoví hokejisté mistrovského týmu PSG Zlín si užívají poslední dny letní dovolené před pondělním nástupem na led v aktivní formě. Na následujících řádcích se seznámíme s denním programem nejlepšího brankáře a nováčka z poslední sezony Tipsport extraligy Libora Kašíka.

Den z pohledu gólmana Libora Kašíka před nástupem na led
Více čtěte zde: hokej.zlin.cz/clanek.asp?id=1398

2. srpna 2014

Naprosto exkluzivně jen pro náš web se stal na chvíli novinář z MARKA MELENOVSKÉHO, který nám poslal krátkou reportáž a také své pocity po jeho premiérovém zápase v dresu Jihlavy kdy v prvním přípravném zápase dnes již jeho Dukla Jihlava porazila Francii U23 vysoko 6:1.

 

Hokejisté Dukly Jihlava odehráli kvalitní zápas s francouzskou reprezentací, který byl náročný na bruslení a osobní souboje. Utkání začalo nepříliš povedenou střelou, která přesto skončila v síti Dukly. Následně přišel čistý, ale hodně ostrý zákrok na francouzského reprezentanta, po kterém byl odvezen do nemocnice. Po té Dukla převzala otěže zápasu a rychlými góly v první třetině, která skončila 4:1, otočila průběh utkání. Dukla Jihlava, která má fyzicky velmi dobře připravené mužstvo, měla celý zápas pod kontrolou a konečný stav 6:1 odpovídal průběhu utkání.

"Po 15 letech jsem se vracel domů do Jihlavy, takže jsem byl zpočátku trošku nervózní. Ze zápasu jsem si nakonec odnesl parádní pocit, protože naše lajna dala 3 góly, přestože začátek zápasu nám nevyšel a brzo jsme inkasovali. Do zápasu jsme šli přímo z tréninku, který je oproti Zlínu asi dvojnásobně náročný co do objemu než jsem zažil právě v minulosti ve Zlíně. Dukla je tím proslavená a můžu osobně potvrdit, že to platí do dnešní doby a kluci z toho pak žijí celý hokejový život, protože na fyzickou přípravu je tady kladen obrovský důraz. Jinak jsem samozřejmě na začátku zápasu hledal žlutomodré spoluhráče a oni už tam byli žlutočervení. Věřím, že toto mužstvo má opravdu sílu a může toho hodně dokázat".

 

Český hokej zaostává. Experti: Trénujte na ledě i v létě

Ukazuje se to při každé větší akci: čeští hokejisté zaostávají proti světové špičce, ubývá reprezentačních úspěchů a talentů s potenciálem prosadit se v NHL. Na příčině se shoduje většina odborníků a za všechny to říká otec slavného útočníka Milana Hejduka: "Nestíháme v bruslení a nejsme tolik vyspělí v nejrůznějších herních dovednostech."  Ve světě se totiž na rozdíl od Česka stal z hokeje celoroční sport. Zatímco u nás se v létě trénuje výhradně na suchu, jinde už dávno zavedli kombinovanou přípravu. To znamená, že se kromě kondice pracuje také na ledě.

"V sezoně není čas na rozvíjení dovedností, jako je ovládání kotouče, střelba nebo nahrávka. Přitom právě to dělá z průměrného hokejisty velkého hráče, schopného prosadit se jeden na jednoho," říká uznávaný kouč mládeže Zbyněk Zavadil.

Právě u mládeže jsou tréninky na ledě nejdůležitější, ale opodstatnění mají i u dospělých. Pro příklad: když jeden hráč vystřelí tisíckrát za sezonu a druhý má za stejnou dobu na kontě pětinásobek ran, je jasné, že bude lepší. To se týká všech ostatních dovedností a roky se rozdíly jen zvětšují. "Opakováním se zkrátka zdokonalujete."

Kombinovaná příprava funguje v zemích velké evropské čtyřky, ale i ve Švýcarsku a pochopitelně v zámoří, kde během léta pořádají pro mladé hráče dokonce turnaje. "Všude tam mají celoročně led, probíhají kurzy bruslení, vylepšování techniky hole atd. Pořád jsou na bruslích," říká Hejduk starší.

Ne že by se Češi moderním trendům bránili, problém je v penězích. Provoz zimních stadionů je drahý a celoročně jich v republice funguje jen několik. Kluby nedokážou utáhnout obří náklady, které se během léta kvůli teplému počasí ještě navyšují.

Pozitivní přístup však začíná převažovat u metodiků i u trenérů. Má ho i reprezentační kouč Vladimír Růžička. "Ještě ve Slavii říkal, že kdyby si mohl dovolit v létě led, tak ho využívá," popisuje Zavadil.

Je to logické: na co do úmoru běhat, když nebudete mít vypilované herní drobnosti. Proto se i přes finanční problémy vymýšlejí fígle, které led nahradí. Právě na Slavii třeba zavedli přípravu na speciálních in-line bruslích ze Švédska, jež nejlépe imitují ty skutečné. Podobných inovací bude přibývat.

Hejduk zase postavil hned vedle svého domu v Denveru malý stadion o velikosti třetiny, aby se jeho dva synové mohli zlepšovat. "Milan říkal, že je problém sehnat volnou hodinu, přestože v Americe jedou haly celoročně. Zájem je obrovský, protože všichni vědí, že musí trénovat víc než ostatní, jinak nebudou lepší," popisuje Hejduk starší.

 

 

Posunutí modrých čar přiblíží evropský a zámořský hokej

07.07.2014, 13:31 | Tisková zpráva

Posunutí modrých čar přiblíží evropský a zámořský hokejModré čáry budou nově umístěny 22,86 m od zadního mantinelu, stávající vzdálenost představovala 21,36 m. Dochází tak k rozšíření koncových pásem na úkor středního. Na kluzišti dlouhém 60,0 m se délka středního pásma zkrátí z 17,28 m na 14,28 m, tj. o 3,0 m, zatímco délka každého z koncových pásem o 1,5 m vzroste, z 21,36 na 22,86 m.

Vzdálenost 22,86 m, měřená k ose modré čáry, bude pro všechny stadióny stejná a velikost středního pásma tak bude záviset na délce kluziště. Na kluzišti s délkou 60,0 m bude střední pásmo měřit 14,28 m, na kluzišti s délkou 58,0 m 12,28 m a na kluzišti s délkou 56,0 m 10,28 m.

Současně s modrými čarami se posouvají i body pro vhazování ve středním pásmu, aby byly – stejně jako doposud – umístěny ve vzdálenosti 1,50 m od osy modré čáry. Umístění bodů pro vhazování v obou koncových pásmech zůstává beze změny.

Dvojka z bruslení? Svaz chce dostat hokej do škol

Blednoucí slávu českého hokeje se jeho šéfové snaží vzkřísit několika novými nápady. Systém, který přestal produkovat Jágry, Hašky nebo Reichly a Patery, má oživit třeba výstavba levnějších zimních stadionů nebo vyučovací hodiny s bruslemi a hokejkou na základních školách

Zdroj: https://hokej.idnes.cz/svaz-chce-dostat-hokej-do-skol-dk2-/reprezentace.aspx?c=A140611_154108_reprezentace_tp

odchod z domova - když se splní sen jsou i slzy

 

V uplynulém týdnu, nejvíc včera, to u nás bylo jako v slzavém údolí. Zvlášť maminka Ilonka prožívala snad nejtěžší období. Odchod nejmladšího dítěte tak daleko z domova jí rval srdce z těla. A ani sestra Monika nebo babička Milada slzami nešetřily. Byly to těžké emotivní momenty. Na letiště do Prahy jsme Pavla dovezli letos už popáté, ale bylo to úplně jiné, než kdykoliv předtím. Už ani den dva před odletem moc nemluvil. Do Kanady se strašně moc těšil, ale stále to bylo kdesi daleko před ním. Když ten moment najednou byl tady a uvědomil si, že na dlouhou dobu ztrácí kontakt se svou skvělou rodinou a opouští všechno a všechny, kteří tady téměř osmnáct let vytvářeli jeho domov, dolehlo to na něj. Ano, vážně to tentokrát bylo úplně jiné, jakési osudové. Věděl, že stojí na prahu nové fáze svého života, která se z mnoha příčim musí odvíjet za oceánem. Tentokrát už se nám nevrátí…

 

 

NÁZORY KONDIČNÍHO TRENÉRA - RADY RODIČŮM

převzato z webu: www.zacha-hokej.cz

Na úvod se zaměřím na výraz, který jako osobní trenér mladých hokejistů slyším skoro po každém tréninku. Je to slovo přetrénovanost. Většina rodičů tento pojem velmi ráda používá v kontextu s velkými tréninkovými a zápasovými dávkami svých ratolestí.

Co tedy vlastně slovo přetrénovanost znamená? V medicíně se tento stav nazývá „syndrom získané intolerance na tréninku“. Jednoduše řečeno - naše svaly již nejsou schopny reagovat na tréninkové dávky. To má za důsledek úpadek výkonnosti, nechuť k tréninku, strach ze zápasů a hlavně se zastaví vývoj svalové hmoty a kondice.

Chtěl bych upozornit zejména na slovo „trénink“, při kterém dochází k přetrénování. Kolektivní profesionální sport se postupem času mění v dokonalou souhru dokonalých jednotlivců, a proto se tréninkové dávky rapidně zvyšují a rychlost hry je na hraně únosnosti. Hráči musí být tedy dokonale technicky i kondičně připraveni a v tomto máme jako Česká republika obrovské nedostatky. Informovanost některých trenérů je tristní.

Zaměřím se na skladbu hokejových tréninků mládeže na suchu.

Vše začíná letní přípravou, která je u většiny případů naprosto nevyvážená z pohledu zátěže a regenerace. Tréninky probíhají každý den v kolektivu hráčů, kteří jsou ve váhovém rozmezí, např. od 50 do 75 kg a všichni hráči dělají totéž. Všichni mají stejné zátěže v posilovně a stejnou porci kilometrů na oválu.

Jen při zamyšlení se nad touto situací vám musí být jasné, že z posilovny odejde úplně zdevastovaný padesátikilogramový kluk, na oválu pro změnu dopadne nejhůře zřejmě ten sedmdesátikilogramový mladík, jeho kolena z toho radost určitě také nemají. To také potvrzuji z vlastní zkušenosti, protože jsem patřil do skupiny 70 kg hokejistů ve věku 16 let. Hokejovou kariéru jsem ukončil s artrózou 1. stupně obou kolem.

Letní příprava se celá odehrává ve stejném rytmu. Jeden trénink je většinou jen o běhání dlouhých vzdáleností, na kterých by kluci měli údajně získat obecnou kondici. To se bohužel neděje, protože v běhání není žádný systém, a kluci se pohybují v tepových frekvencích, které absolutně nerozvíjí jejich kondici, ale jen podporují přetrénovanost a nechuť trénovat.

Regeneraci a strečinku se budu věnovat v dalším článku, jen dodávám, že ta samozřejmě z velké části chybí. Kluci stále protahují stejné svalové skupiny a trenéři nedbají na to, aby se na tento velmi důležitý prvek dbalo co možná nejvíce. Díky nedostatku strečinku vzniká obrovská disbalance hráčů.

Po dokončení letní dřiny, která trvá cca 2 měsíce, nastává ono nesmyslné volno, kde kluci vše, co získali, opět ztratí. I kdyby chtěli sami dřít a udržet se v kondici, tak nevědí jak, protože jim nikdo neporadil. V tomto měsíci volna se svaly sice zregenerují, ale začínají již ochabovat a kondice rapidně klesne. Takže se vstupem na led se „jede“ nanovo a nastává opět jen dřina bez zábavy.

Přetrénování je tedy důsledek špatného tréninku a nedostatečné kondice jednotlivce, počet hodin strávených tréninkem nehraje žádnou roli. Když jsou tréninky vyváženy tak, že obsahují i regenerační a herní složku, mohou hráči trénovat neustále, bude je to bavit a získají přesně tu kondici, kterou potřebují. Toho si můžeme nejvíce všimnout u malých dětí, které celý den běhají, hrají si, skáčou, jsou téměř k neutahání. A neviděl jsem malé dítě, které by trpělo přetrénovaností. Je to tím, že si hraje a vše, co dělá, ho baví. Tudíž absolutně nesouhlasím s větou „sport je dřina, žádná zábava“.

Trenéři zapomínají, že hokej je stále hra, a na hru se nejlépe připravíme právě hrou, např. fotbal, házená, tenis, basketbal. Při těchto sportech jsou velmi podobné herní situace a tyto návyky se poté zúročí při hokeji. Velmi důležitá je i délka zapojení svalů jednotlivce, která se v hokeji pohybuje okolo 40 až 60 vteřin. Tímto způsobem by se měly i strukturovat tréninky na suchu. Běhání na běžeckém oválu s tímto intervalem nemá opravdu nic společného. Je to, jako by sprinter běhal 10 km na tréninku.

Tímto článkem apeluji na rodiče, aby se zajímali nejen o to, jak jejich syn hraje a zda dává dostatečný počet gólů a nahrávek, ale jestli i správně regeneruje, protahuje se a v neposlední řadě má dobrou stravu. Když se nám to povede, už nikdy nebudeme muset použít slovo přetrénovanost.

Mgr. Roman Staša

JAN ČALOUN PRO iDNES

Bez jakéhokoliv dalšího našeho komentáře, přinášíme 3 otázky a odpovědi z rozhovoru, který poskytl Jan Čaloun serveru iDNES. Jde jen o další důkaz totální názorové roztříštěnosti, která panuje v pohledu na mládež v Česku.

A co říkáte na debaty ohledně odchodného v mládeži?
O tom nebudu mluvit, protože podle mě je důležitější to, co jsem už naznačil. Já být svazem, do staršího dorostu zakážu přestupy. Některé kluby si vytahují jedenáctileté kluky a dají je na ubytovnu, kde nemají dozor rodičů. Pak ho pošlou na farmu a nakonec stejně skončí zase doma.

Stalo se vám to?
Máme případ, že jeden v deseti odešel a dneska se vrátil, protože to psychicky nezvládl. Ale ten kluk je talent! Jenže momentálně ho to zabilo. A teď nemůže hrát, to je pro mě úplně šokující. Jak může někdo dovolit desetiletému dítěti přestoupit? Byl na nějaké ubytovně, internátu. Vždyť tyhle děti ještě musí být pod kontrolou rodičů, musí dobře jíst, dobře spát, dobře se učit, dobře trénovat. Jenže oni jdou někam za lepším hokejem a pak jsou překvapení, že je tam takových dětí plno, a když se nevejdou do kádru, sráží je to. To není výchova, ale vraždění mládeže. Samozřejmě, pokud se rodina přestěhuje z Ústí do Prahy nebo do Chomutova, je pak přestup logický.

Co ještě vám vadí?
Výběry. Tady je to prošpikované pořád všemožnými výběry. Neustále nám chodí do klubu pozvánky, dneska je v nich kdekdo. A pak si hráči myslí, že jsou bůhvíco. My ty děti přece musíme tlačit, aby pořád pracovaly. Je to zvláštní doba. Zrovna teď nám tři odjíždějí do Kanady. Někdo si udělal nějaký výběr, vezme si tři naše hráče ze starších žáků a my s tím nemůžeme nic dělat. To mi hlava nebere.

z webu ČSLH: Hra v tréninku nejmladších kategorií

Na seminářích ČSLH pro trenéry žákovských kategorií a přípravek, které se uskutečnily před letošní sezonou, byla diskutována otázka navýšení objemu her v trénincích těchto kategorií. V tréninku a výuce techniky jsme oproti minulým rokům zaznamenali posun vpřed. Často ovšem máme problém s tím, udělat další krok – tuto techniku používat v herních situacích. U nejmladších kategorií jsme hovořili o neřízené, spontánní hře, u starších o začlenění některých prvků individuálně-taktických dovedností, tedy o částečně řízené hře.Zkušenosti jsou takové, že někteří trenéři hru zařazují pravidelně do každého tréninku, jiní pouze okrajově. Obecně však lze říci, že v nejmladších kategoriích potřebujeme v trénincích více hry. Stejné poznatky jsou také jedním z výstupů z návštěv regionálních trenérů v oddílech celé České republiky.Při rozhovorech s trenéry i s bývalými vynikajícími hráči, se všichni shodneme: dříve měly děti více přirozeného, spontánního pohybu „na ulici“, po škole trávily většinu času venku, sportovaly a hrály různé kolektivní hry. Děti si vše organizovaly a řídily bez zásahu dospělých. V dnešní době je situace z různých důvodů jiná (rozšíření vymožeností moderní techniky, bezpečnost ve městech, atd.), výše popsané aktivity téměř vymizely. Rovněž současný přístup ke školní tělesné výchově je problematický. Dětem tato přirozená pohybová aktivita a množství spontánní hry chybí. To se následně projevuje v jejich (ne)umění ovládat své vlastní tělo i při (ne)vhodném výběru řešení herních situací na ledě. Jako trenéři se současnému stavu potřebujeme přizpůsobit, snažit se dětem alespoň částečně nahradit to, co bylo dříve samozřejmé a nebylo nutné se tím v tréninku zabývat. Je výborné, když hráče naučíme správnou techniku, ale to je pouze jedna část. Je třeba dát nejmladším hráčům možnost, aby si vyzkoušeli použití této techniky ve hře.  Letošní hokejová sezóna pomalu končí a trenéři brzy začnou plánovat tréninky mimo led pro přípravné období. Pojďme do tréninků u přípravek a žákovských kategorií zařadit kromě dalších prostředků také velké množství her a herních cvičení. Nejenže pro děti bude takový trénink zábavný, ale zároveň budou nuceny řešit herní situace a přirozenou formou tak budeme podporovat rozvoj jejich herního myšlení. Podobný přístup následně doporučuji přenést i do tréninku na ledě, zkušenosti s mezinárodní konfrontací tuto filozofii jasně podporují.

Něco málo o americkém pozitivismu

Vytrženo z kontextu, ale myslím, že naprosto stačí bez dalších komentářů.

Trenér a asistenti na své svěřence nikdy nekřičí, nadávky vůbec nepřicházejí v úvahu. Marně byste na ně čekali. Považují to zde za chybu, za selhání. S hráči trénují, předvedou co a jak dělat. Snaží se je svým příkladem a nadšením strhávat. Radí a vysvětlují do omrzení. Vyjadřují hráčům a důvěru, představují oporu. Berou je za rovnocenou součást kolektivu směřujícího za stejným cílem.

Například – na programu je bránění čtveřice při přesilovce. Trenér není spokojen s pohybem bránících hráčů. Přesněji s momentem, kdy je třeba odbruslit od jednoho hráče k druhému, a být tam natolik včas, aby soupeř po přihrávce nemohl vystřelit a byl blokován hokejkou. Trevor Letowski dokazuje i dnes proč ve své době patřil k nejrychlejším hráčům NHL. Když dojede k jednomu obránci a ten nahraje druhému, je tam skoro stejně rychle jako puk. Předvede to poprvé, podruhé. Hráči vidí, že při takové rychlostní agresivitě v přistupování k soupeři nelze vystřelit ani z první. Hráči se jej následně snaží napodobit. Viděli, že stihnout něco takového není utopie, že to lze zvládnout. Nejprve si to v hlavě museli uvědomit, očima uvěřit, a pak tomu najednou byli při dalším opakování mnohem blíž.

Opět znovu a znovu se kochám absolutním nasazením hráčů. Je to bez diskuse. Tlak na kvalitu tréninku dodávaný z prostředí obklopujícího hráče se nikdy svým účinkem a trvalostí nevyrovná tlaku, který si na sebe dokáže vytvořit hráč sám ve své hlavě, díky své motivaci.

Zajímalo mě, jestli se nejedná o výjimku způsobenou osobností trenéra a celého realizačního týmu. Podíval jsem se na zápasy i tréninky šestiletých dětí, starších dětí i dorosteneckých kategorií. Výjimka to není, je to všude stejné. Děti do hry dávají všechnu energii, um i srdce, a trenéři jsou jim rádci a oporou. Takový hokej je potom radostí pro všechny.

Návyky pro aktivní celoplošný hokej

Vloni v srpnu zaznělo mez i závěry z břeclavského semináře pro trenéry ELJ, ELSD, ELMD následující prohlášení:

 • Hrát aktivní celohřišťový hokej (forčeking – neustálý tlak na kotouč / bekčeking – dobruslování), u kategorií ELMD a ELSD rezolutní “NE“ pasivnímu systému 1-2-2 ve SP.  Ve hře v oslabení prosazovat aktivní  napadání v ÚP a SP a rychlý přístup ke hráči v OP

Konečně! Nicméně, dané doporučení bylo vyřčeno pouze v souvislosti s uvedenými kategoriemi od MLD výše. Vedle toho oficiální cesta v žákovské mládeži dál hlásá jen bezobsažné “nechte je jen tak si hrát!” a velebí výhradně individuality. Pokusy o aktivní celoplošné kolektivní pojetí hry žáků nejsou příliš IN a nezřídka bývají odmítány bez bližší argumentace s odkazem na “urychlený vývoj”, “hraní dospělého hokeje” nebo “nežádoucí šablonové hraní”. Celý článek čtěte ZDE.

Příspěvková hitparáda

Tento článek jsme se souhlasem převzali z webu:  www.scottmtb.cz/hokej/ Na jeho základě jsme dostali zprávu z Litvínova o výši jejich příspěvků, zařazujeme je, s výší příspěvku 4000,- Kč jsou klubem kde ze zveřejněných klubů platí nejméně. Ozval se i Vyškov - zde nabízí možnost měsíčních splátek.

S koncem měsíce září se ve většině klubů blíží termín pro zaplacení příspěvků. Výše poplatku čistě závisí na klubu a tak se v každém mančaftu platí jiná částka. Získali jsme údaje o platcích týmů hrajících Ligu mladších žáků ve skupině "C" a tak jsme pro zajímavost sestavili takovou malou hitparádu dle výše stanovených poplatků. Na prvních místech se umístily pražské kluby z této skupiny, ve kterých se platí nikoliv ročně, ale za každý měsíc. V přehledu jsou však celkové částky za roční období.

Slavia Praha - 26.000,-Kč, Letci Letňany - 24.200,-Kč, Hvězda Praha - 19.800,-Kč, Bílí Tygři Liberec - 18.000,-Kč, Mladá Boleslav - 15.600,-Kč, Lvi Hr.Králové - 9.000,-Kč, Vyškov - 8.000,-Kč, Pardubice - 7.640,-Kč, HC Krkonoše - 6.500,-Kč, SC Kolín - 6.000,-Kč, Litvínov - 4.000,-Kč

Jak správně vybrat hokejku?

Hokejová hůl

Tříslabičné slovo. Mnohotvarý předmět. Někdo říká: prodloužená ruka hokejisty. Ve skutečnosti je pro hokejistu párem rukou – bez ní to nejde. Má dvě hlavní části: rukojeť (shaft) a čepel (blade). Promyslete alespoň tři základní kritéria hokejky: tvrdost, sklon a délku. Vzhledem k ambicím a hernímu stylu také i materiál, kick point a zahnutí/tvar čepele.

Spory uvnitř mládežnického hokeje v Jindřichově Hradci

Neznám zákulisí ani všechny podrobnosti událostí, které probíhají v posledních týdnech v Jindřichově Hradci. Ale už podle toho co zaznívá v dopise i v televizním dokumentu je patrné, že opět je vše postaveno na obchodování s dětmi, prehistorických nevolnických vztazích, bezpráví a nepořádku v českém hokeji. Dále čtěte ZDE.

 

Hokejová revoluce II. – Nejen o přestupech

Podobu současného přestupového řádu asi není třeba nijak podrobněji představovat a postačí odkaz na jeho znění. Všichni víme, že přestup z klubu do klubu stojí rodiče hráče v žákovské kategorii od 10 do 80 tis. Kč. Za přepodkladu, že se hráč nestěhuje nebo se kluby nedohodnou jinak. Celý článěk čtěte ZDE.

 

Trenérské symposium USA Hockey 2014

Mezinárodní symposium pro trenéry s nejvyšším trenérským vzděláním v systému amerického hokejového svazu je prestižním čtyřdenním podnikem zaměřeným na široké spektrum oblastí v ledním hokeji pro všechny věkové kategorie. Mezi cca 30 ti přednášejícími je řada trenérů NHL, odborníci na sportovní trénink i sportovní přípravu mládeže. Mimo hlavní podium, kde prezentovali své zkušenosti a poznatky z dospělého hokeje lidé jako Dean Lombardi (generální manažer Los Angeles Kings) a Dan Bylsma (hlavní trenér americké olympijské reprezentace), ve vedlejších místnostech probíhaly přednášky zaměřené na jednotlivé mládežnické věkové kategorie. Dále čtěte na webu ČSLH zde.

 

Nevidí nebo nechce vidět?

Mediálním hitem víkendu se stal článek Za hokejem až na kraj světa z přílohy Práva pojednávající o mladých krajáncích, kteří se vydali s hokejem do světa. Záměrně neuvádím ZA hokejem, ale S hokejem, neboť ne všichni cílí svou sportovní kariéru jen na samý profesionální vrchol, ale jsou i tací, kteří ji velmi rozumně berou jako významnou součást všeobecně zdravého lidského rozvoje. Celý článek čtěte zde.

Sport potřebuje změny i pravdivé informace

Neaspiruji na post na hokejovém svazu, hokej mě neživí. Naopak, investoval jsem do něj společně s celou rodinou a svými přáteli vysoké částky ve formě podpory svého syna. Při pořádání velkých akcí a turnajů se snažím podporovat rozvoj  mnoha ostatních českých sportujících dětí. Více v článku.

Quebec International Pee-Wee Tournament 2015

Jsi ročník 2002 nebo elitní hráč ročníku 2003?

Přijeď do Velkého Meziříčí a staň se členem elitního českého výběru, který se zúčastní světového turnaje v Quebecu. Jménem realizačního týmu Czech Knights oznamuji hráčům a jejich rodičům, že proběhne  první výběrový kemp českých hráčů na světový turnaj věkové kategorie Pee-Wee v Kanadě. Jedná se o první výběr hráčů, na jehož základě budou ti nejlepší hokejisté vybíráni do širšího neoficiálního českého národního výběru, který bude reprezentovat český hokej ročníku 2002 v únoru 2015 v kanadském Quebecu.

Z WEBU ORLÍKŮ UNIČOV po dvojzápase s námi

Ševci 2003 jsou parta rodičů, kterým ve Zlíně nestačí klubový program a chtějí dělat cosi navíc. To jen na úvod, s kým jsme dnes měli tu čest. Nejraději bych po sobotním zápase akci odvolal, ale to už dost dobře nešlo. Do Brna jsme ale přijeli naplněni mírným optimismem, protože v minulosti, tedy přesněji ve 4.třídě byli zlínští celkem snadným soustem. To jsme se ale trochu přepočítali. Vletěly na nás 2 pětky nadržených odpočatých vlčáků, jakýsi výběr ze zlínských  hroznů. Přiznám se ještě jednou, že jsem nečekal, že hráči soupeře budou mít bez rozdílu takovou kvalitu; žádný vyloženě slabý článek, výborní gólmani a v poli všichni minimálně průměr ročníku a dva hráči slušný nadprůměr. Dále čtěte zde: www.orlici.cz/?p=7765#more-7765

Náš týmový web se může pochlubit tím, že zaujal i populární web Pavla Zachy st., který na svou úvodní stránku dal odkaz na náš web. Děkujeme. Odkaz vlevo v Hlavním menu. Více zde: www.zacha-hokej.cz/

Náhled nové grafiky helmy jednoho z našich goalkeeperů Pati Hamrly

 

SESTAVY TÝMŮ Z JEŽEK CUPU V JIHLAVĚ

HC DUKLA JIHLAVA :

BRANKÁŘI: 2 - Filip Maláč, 1 - David Novák, HRÁČI: 7 - Matyáš Sapík, 12 - David Moravec, 9 - Tobias Adam, 17 - Václav Vranka, 3 - Denis Štorek, 16 - Martin Jaroš, 19 - Matouš Menšík, 11 - David Polodna, 15 - Dominik Mlejnek, 20 - Daniel Pavelec, 21 - Michal Bartoš, 8 - Marek Chvátal, 10 - David Michalčuk, 14 - Šimon Báťa, 18 - Jakub Novák

 

HC LETCI LETŇANY:

BRANKÁŘI: 77 - Vojtěch Steindl, 2 - Jakub Legner, HRÁČI: 8 - Gabriela Novotná, 6 - Bartoloměj Novotný, 25 - Matěj Pinkas, 41 - David Smrt, 68 - Christian Mohr, 11 - Jakub Tůma, 29 - Tomáš Václavík, 50 - Lukáš Vojta, 17 - Timoty Barratt, 66 - Matouš Šmerák, 16 - Aleš Čech, 14 - Lukáš Strnad, 26 - Marek Vlasák

 

EAC JUNIOR CAPITALS:

BRANKÁŘI: 13 - Lorenz Widhalm, 24 - Lorenzo Friederici, HRÁČI: 61 - Daniel Aschauer, 56 - Nino Begtasevic, 79 - David Hanser, 72 - Katharina Killius, 7 - Mathijs Lievens, 82 - Marcel Mitter, 67 - Andre Paule, 19 - Samuel Rabenstein, 2 - Nikolas Stamminger, 99 - Luis Walz, 3 - Leon Widhalm, 11 - Max Stiegler, 16 - Maximilian Praschl, 22 - Lukas Weinhappl, 36 - Moritz Gamperl

 

Jak proti nám nastoupili?

10.06.2014 15:39

Abychom jednou, až budeme starší mohli vzpomínat, že ten dobrý hráč Rakouska hrál proti naším klukům, získal jsem pro zajímavost sestavu Junior Capitals, s kterou proti nám nastoupili v Brně:

 

13

WIDHALM Lorenz

24

FRIEDERICI Lorenzo

61

ASCHAUER Daniel

26

BAYER Marco

56

BEGTASEVIC Nino

17

FEILBOGEN Daniel

20

GRANITZ  Nils

79

HANSER David

 

JONASSON Felix

52

LEITNER Luca

7

LIEVENS Mathijs

82

Mitter Marcel

33

NOLL Tobias

47

NUSSDORFER Nils

19

RABENSTEIN Samuel

2

STAMMINGER Nikolas

99

Walz Luis

3

WIDHALM Leon

 

Vyhledávání

JEŠTĚ JEDNOU AD LIBEREC - K TOMUTO NENÍ OPRAVDU CO DODAT - PROČ TO NĚKDE JDE ?

Jiří Bermann - trenér mládeže - Bílí Tygři Liberec

"Postupem času se nám v Liberci podařilo nabídku dobrovolných tréninků poměrně výrazně rozšířit: 

 • viz. níže program
 • video - odkaz na youtube ZDE
 • zapojili jsme tak do programu více trenérů 
 • potřebujeme samozřejmě větší množství ledové plochy (vedení nám vyšlo vstříc a podařilo se nám ledy zajistit) 
 • všichni zájemci mají dobrovolné tréninky zdarma (krome juda, Angličtiny a kompenzace - zde trénují logicky externisti) 
 • vždy dvě nabídky běží na jednom ledě současně (např. na jedné ledové ploše v témže čase běží současně na jedné polovině speciální TJ pro útočníky a na druhé polovině speciální trénink pro obránce).

Protože chceme naše děti co nejvíce posouvat vpřed, stále přemýšlíme nad tím, jak náš program ještě více rozšířit, zpestřit, zatraktivnit,... 

 • nikdy jsme neměli problém s tím, když naši hráči navštěvovali jakékoliv soukromé projekty mimo Liberec
 • probíhá-li hokejová škola ve všední den a rodiče nás požádají, pouštíme hráče na soukromé projekty i místo tréninku (tyto případy jsou však spíše výjimečné)
 • chceme dětem v LBC nabídnout víkendové programy nad rámec našich tréninků tak, aby:
 1. za těmito tréninky nemusely dojíždět jinam
 2. tréninky vedli "neliberečtí" tzn. pro naše hráče neokoukaní trenéři
 3. naši hráči si měli možnost zatrénovat i s jinými hráči, než pouze se svými spoluhráči
 4. i cizí hráči si měli možnost vyzkoušet naše vynikající zázemí a tréninkové podmínky 

Na základě výše uvedených informací chceme ke konci této sezóny (zkušebně) a od nové sezóny tzv. naostro rozjet ve spolupráci se soukromým hokejovým subjektem Martina Táborského - YOUNG TALENTS individuální hokejové kempy v LBC - článek viz ZDE.

Jedná se tak, podle mého názoru, o revoluční projekt klubu Bílí Tygři Liberec, kdy se náš klub ne jenom že nebrání soukromým hokejovým subjektům, ale my jejich činnost naopak podporujeme. Slibujeme si tak od vzájemné spolupráce další zkvalitnění přípravy našich hráčů a v neposlední řadě také větší spokojenost dětí i rodičů s podmínkami a tréninkovým procesem v LBC.

Mgr. Jiří Bermann

Pondělního tréninku Ševců se po čase opět zúčastnil PETR LEŠKA - jako vždy příjemný, sympatický a hlavně pro všechny kluky hráč, kterého obdivují. Peťa Leška měl na starosti jedno stanoviště. Po tréninku poctil brankáře a dnes kondičního trenéra Rostislava Košárka tím, že mu ukázal jaké to je od něj dostat gól z nájezdu. Na závěr tréninku se Peťa opět velmi ochotně nechal vyfotit s každým klukem, který měl zájem a podle očekávání zájem měli úplně všichni, včetně jeslema pokořeného Rosti Košárka. Parádní zážitek pro všechny kluky, mít možnost přihrát a dostat přihrávku od tohoto PANA HRÁČE a hrající legendy našeho zlínského klubu. Peťo děkujeme !

Zpátky na vrchol? Český hokej se musí otevřít novým trendům

Hokejová dvacítka měla na nedávném šampionátu v Kanadě nejsilnější výběr za poslední roky, ale stejně neuspěla. Znovu se tak ukázalo, že Česko zaostává za světovou špičkou. Proč? Jedním z důvodů je nedostatečně propracovaná výchova hráčů.

Úspěšný mládežnický kouč Jakub Petr, který loni dovedl osmnáctku ke stříbru a nyní je hlavním aspirantem na uvolněný post u dvacítky, popisuje, jak si sám tu propast uvědomil.

„Když jsem u reprezentačních výběrů začínal, už se o krizi našeho mládežnického hokeje mluvilo. Ale já vystřízlivěl až na turnaji čtyř v Karlových Varech, kde jsem sledoval tréninky ostatních týmů. Když jsem viděl individuální vybavení kluků z Finska a Švédska, jejich bruslení, techniku hole, střelbu a v jaké rychlosti všechno dělají, tak to byl šok.“

Petr od té chvíle začal přemýšlet o příčinách toho, proč je na tom český hokej tak špatně. A zjistil, že pouze práce v klubu nestačí. Že když hráči nebudou dělat věci navíc, nemohou nikdy prorazit do NHL. „Otevřelo mi to oči a najednou jsem viděl, že i já nejsem otevřený novým trendům.“

Celý článek ZDE.

Zápas není jen 60 minut vyměřených časomírou

V jednom z článků jsem vyjádřil názor, že chceme-li po hráčích od kategorie mladšího dorostu výše, aby hráli aktivní celoplošný hokej, měli bychom v nich přirozeně pěstovat vhodné návyky už od žákovských kategorií. To samé si myslím, že by mělo platit třeba i o zápasových rutinách. Pokračujte ve čtení článku ZDE.

16.září oslavil 46. narozeniny bývalý hráč TJ Gottwaldov a Zlína JAROSLAV OTEVŘEL. Obrovský hokejový talent, který hrál také v NHL za San Jose Sharks a jehož kariéru zastavilo těžké zranění. Více o Jaroslavu Otevřelovi zde.

 


Po našem utkání se Vsetínem měli kluci vyjímečnou možnost vyfotit se s jednou z největších legend našeho hokeje, olympijským vítězem z Nagana, ROBERTEM REICHLEM, kapitánem zlaté hokejové generace.

SPOLUPRÁCI HLEDÁME NAPŘÍČ EVROPOU

červenec 2014

Ani v letních dnech neleníme a hledáme možnost spolupráce na Všech místech. Hamr vyrazil na jednání s Italským hokejovým svazem. Pravděpodobně však únava z cesty nebo extrémní teploty způsobily, že se omylem setkal se zástupcem Italské pirátské strany.

Přesto se zachoval profesionálně a dohodl pro příští prázdniny 14ti denní pobyt na pirátské lodi v okolí Neapole pro vybrané hráče Ševců Zlín 2003, kteří během sezóny neprokážou potřebnou formu.

Do Chorvatska naopak vyrazil další náš zástupce - Jaryn, který měl za úkol navázat spolupráci s účastníkem KHL Medveščakem Zagreb. Jedinou bezvýznamnou podmínkou naší strany bylo, že se jednání musí uskutečnit na Jardově chorvatském balkonu, který stejně jako vloni neopustil. K našemu velkému překvapení protistrana toto nepřijala. Přesto Jardovi děkujeme, že na ně trpělivě na tom balkonu čekal 14 dnů v kuse.

Turecko si vzali na starosti samozvaně pánové David Lavička st. a Aleš Hoferek. Zatím jediným hmatatelným výsledkem jejich práce je to, že všechny turecké resorty s okamžitou platností ruší programy all inclusive, protože Ševci Zlín 2003 jsou prostě nejlepší ve všem - děkujeme za reprezentaci našeho týmu. ŠEVCÍ ZLÍN 2003 FOREVER.

 

DVA Z ŠEVCŮ MISTRY ČR V IN-LINE

Minulý víkend proběhlo v Rakovníku Mistrovství ČR v in-line a naši kluci porazili nejdříve Hořovice 6:1 a pak ve finále Beroun 10:0. V brance stál Patrick Hamrla a v útoku hrál Josef Češek - takto se připravujeme na výhry Ševců na ledě.

Z WEBOVÝCH STRÁNEK DUKLY JIHLAVA

Na zimáčku proběhne první turnaj sezony: Ježek Cup 2014

Na zimáčku v Jihlavě se už několik dnů bruslí. A třetí červnová neděle zde bude patřit prvnímu žákovskému turnaji v nové sezoně 2014/2015. Ježek Cup 2014 je určen pro hráče ročníku narození 2003 a mladší. Během jediného dne poměří mezi sebou síly čtyři týmy, mezinárodní punc dodá turnaji účast rakouského týmu Junior Capitals. Ježek Cup 2014 startuje v neděli 15. června v devět hodin ráno. Během sezony se na Horáckém zimním stadionu i na druhé hale - zimáčku - koná hned několik žákovských turnajů. Kupříkladu turnaje O pohár primátora města Jihlavy, O pohár hejtmana Kraje Vysočina či Memoriál Jaroslava Pitnera jsou již tradičními. Zcela novým je pak Ježek Cup. Jednodenní turnaj je určen pro hráče ročníku narození 2003 a mladší (páťáci). V neděli 15. června poměří na zimáčku síly před novou sezonou čtveřice týmů. Vedle domácí Dukly se v Jihlavě představí Letci Letňany, mladí Ševci ze Zlína a rakouský tým Junior Capitals.

Hrát se bude systémem každý s každým dvakrát patnáct minut čistého času. Turnaj startuje v devět hodin ráno, vítěz bude znám před 15. hodinou.

Speciálním hostem turnaje bude útočník Marek Melenovský, velká posila Dukly Jihlava pro nadcházející sezonu. Podle organizátorů přiveze na zimáček ukázat mistrovský extraligový pohár, který vybojoval před pár týdny se Zlínem.

 

Rozlosování turnaje Ježek Cup 2014

09:00 HC Dukla Jihlava - HC Letci Letňany
10:00 Ševci Zlín 2003 - AEC Junior Capitals
11:00 EAC Junior Capitals - HC Dukla Jihlava
12:00 HC Letci Letňany - Ševci Zlín 2003
13:00 HC Letci Letňany - EAC Junior Capitals
14:00 Ševci Zlín 2003 - HC Dukla Jihlava
14:45 vyhlášení výsledků

po zápase s Junior Capitals 5:2 - v Brně

Trenér Ševců Petr Mokrejš nám poskytl toto hodnocení našeho vítězného utkání:

Výsledek utkání potěšil,ale větší radost máme z předvedené hry.Nastoupil proti nám kvalitní,dobře organizovaný tým s několika v dovednostech šikovnými hráči.Naším cílem bylo hrát velmi aktivní hokej,hodně bruslit a snažit se prosadit v zakončení a předbrankovém prostoru,což se nám nakonec povedlo oproti předchozímu utkání,kdy jsme neproměnily vytvořené šance.

Kluci dokázali držet tempo po celou dobu utkání přest fakt,že jsme nastoupili ve 2 pětkách.Utkání jsme po dohodě se soupeřem protáhli ještě o 10-ti min. prodloužení,kde jsme soupeře opět přehráli.Na závěr jsme si vyzkoušeli i penalty a jedině v této dovednosti byl soupeř lepší,než my.

Všichni kluci zaslouží pochvalu za předvedený výkon,rodiče potom za podporu a fandění našim klukům.

ze stránek P.N.HOCKEY

06.06.2014 09:13

P.N. HOCKEY TEAM 2003 sehrál přátelské utkání

P.N. HOCKEY TEAM 2003 sehrál přátelské utkání

Někteří z hráčů v našem projektu dostali pozvánky na přátelské utkání do týmu P.N. HOCKEY TEAM 2003, který se utkal s vítězem WTT - World Talent Tournement 2014 s týmem Ševci Zlín 2003. Utkání bylo vyrovnané a z obou stran ve vysokém tempu. Zápas byl velmi bojovný a měl velkou kvalitu ve všech směrech. Třešničkou na dortu je i to, že jsme v zápase byli šťastnějším týmem a zápas jsme dokázali zvládnout. Samozřejmě výsledek v utkání pro nás není to nejdůležitější.

Jsme velmi rádi, že se nám během krátké doby podařilo poskládat konkurenceschpný tým ročníku 2003, doplněný v menší míře o hráče 2004, který byl složen výhradně z hráčů našeho projektu. Samozřejmě je možné, že v případě konání dalších akcí oslovíme ještě některé další hráče, kteří se účastní našich akcí. Je vidět, že na naše akce jezdí šikovní a pracovití hráči, kteří mají k této hře vzah a také to štěstí, že mají obětavé rodiče, kteří je v tomto sportu podporují.

Utkání 18. květen 2014, HHDM Brno (NHL plocha)

Ševci Zlín 2003 - P.N. HOCKEY TEAM 2003 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)