JAKUB SEDLÁČEK PŘÍMO Z RIGY

Naprosto exklusivně a jen pro náš web Ševců 2003 nám poskytl ochotně rozhovor přímo z Rigy Jakub Sedláček, náš zlínský brankář, momentálně ve službách místního Dinama.

 

Ahoj Kubo, jak vypadá aktuální situace v Rize? V jaké části přípravy jste? Na co se v tomto období klade v KHL největší důraz během tréninku?

Nacházíme se momentálně ve třetím týdnu přípravy na ledě. Ovšem v Rize jsme se museli hlásit již 7. července,  když prvni dva tréninkové týdny byly na suchu. Momentálně trénujeme asi jako každé mužstvo fyzickou kondici a již se také začínáme věnovat hernímu systému a přesilovkám.

 

Jakou formu přípravy jsi letos zvolil před Tvým odjezdem do Rigy?

S Rosťou Košárkem (mým kondičním trenérem) jsem zvolil již osvědčenou přípravu -  8 týdnů tréninků na suchu. Použivali jsme především dynamické zatížení. S přípravou jsem spokojen, jelikož se mi vyhnuly jakékoliv zdravotni problémy a tim pádem jsem nevynechal jediný trénink.

 

Říká se, že rozdíl v trénování v Česku a Rusku je obrovský. Je to realita nebo jen předsudek? V čem jsou největší rozdíly?

Je to skutečně tak, z mojí zkušenosti mohu říct, že tréninky tady obsahují větší dávky oproti Česku. Hodně se tady běhá i bruslí a klade se velký důraz na sílu v nohách.

 

Když jsi byl mladší jak se vyvíjel Tvůj vztah k přístupu k tréninku? Co bylo zlomem kdy se podle Tebe rozhodlo, že jsi se dokázal takto prosadit v dospělém hokeji?

Když jsem se sportováním začínal, vždycky jsem chtěl hrát hokej. Od prvního tréninku až doteď - jen hokej. Myslím si, že rozhodla moje vůle. Clověk musí vědět co chce a jít si za tím.

 

Co je podle Tebe pro úspěch rozhodující?

Na prvním místě tvrdá práce, koncentrace v tréninku a výdrž. A v neposlední řadě samozřejmě mentalita hráče.

 

Co by jsi vzkázal našim mladým začínajícím hokejistům?

Rozhodně bych jim vzkázal, aby na tréninku vždy pracovali na 100%.

 

Poslední otázka je k Tvým cílům. Jsi pořád velmi mladý brankář. Co je Tvým sportovním cílem?

Samozřejmě cíle mám asi jako každý sportovec, ale ty si s dovolením nechám jen pro sebe.

Díky za rozhovor pro náš web www.sevcizlin2003.cz , za Tvůj čas a ať se Ti v nadcházející sezóně daří a drží se Tě zdraví.