PETR HROMADA

PETR HROMADA

 

Pro měsíc leden jste si v hlasování zvolili brankáře Petra Hromadu, který svým působením ve žlutomodrém dresu a zejména výbornými výkony zavelel ke zvednutí hlavy našemu týmu mužů. Velmi sympatický mladý kluk, který prakticky obratem odpověděľ ochotně na otázky našich kluků prostřednictvím emailu.
Jak velký rozdíl je chytat extraligu a 2.ligu? (Honza Hoferek, Filip Háp)
Ahoj, rozdíl je hlavně v rychlosti hry a přesnosti zakončení. Extraligu hrají nejlepší hráči a jde to poznat. Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem si na tu rychlost zvykl a přizpůsobil tomu bruslení. Jinak je paradoxem, že se mi ELH chytala o trošku líp než druhá liga. Celý tým pracuje zodpovědně a obrana  hraje bez větších chyb. Golman  se pak soustředí jen na chytaní a nemusí myslet i za obranu. Jinak to má golman těžké v každé soutěži, od žáků až po muže.
Co jsi si myslel, když jsi se dozvěděl, že budeš chytat za Zlín? (Honza Hoferek)
Prvně jsem tomu nevěřil. Myslel jsme si, že jde o srandu a nebral jsem to vážně. Až po druhém telefonu, kdy mi to potvrdil i p. Hrazdíra jsem pochopil, že to bude asi pravda.
Jak Tě přijala kabina v době, kdy se mužstvu nedařilo? (Petr Prčík)
Kluci byli super, hodně z nich jsem znal z mládežnických zápasů a starší chlapy jenom z televize. Vzali mě mezi sebe jako kdybych ve Zlíně nastupoval od mala.
Bylo těžké naskočit do soutěže v době, kdy se mužstvu Zlína viditelně nedařilo a potřebovalo bodovat? (Petr Prčík)
Já jsem ani moc nepočítal s tím, že bych se do branky dostal. Byl jsem rád, že se podívám do extraligového týmu, podívám se, jak to tam funguje a hlavně jsem byl zvědavý na úroveň tréninků.  Nevěděl jsem, co mám od zápasů čekat. Snažil jsme se to moc nepokazit,ale v době kdy jsem se dostal do brány kluci začali hrát zodpovědně a zápasy vyhrávali hráči v poli. Moc mi pomohli.
Zaznamenal jsi po výkonech, které jsi odváděl v dresu Zlína zvýšený zájem o svou osobu jako o hráče? (Mira Prčík)
Extraliga je mediálně hodně sledovaná.  Není ani moc zvykem, že hráč přeskočí 2 ligy, proto jsem byl takový exot.  Na začátku bylo těch rozhovorů hodně, potom se to už uklidnilo a byl jsem rád, že jsem se mohl soustředit jen na tréninky a zápasy.
Jak se cítíš, když tak mladý chytáš za extraligový tým? (Jakub Kráčalík)
Já už ani moc mladý na hokej nejsem.  Je mi 23 let a v jiných týmech chytají i kluci co mají čerstvých 18. Kuba Sedláček začal chytat extraligu snad už v 17. Ale je to hezký pocit, v Česku nemůžeš hrát  žádnou lepší ligu. Vážím si toho a kdyby bylo trošku štěstí, chtěl bych ještě nějaký start přidat.
Bylo Tvým snem chytat za extraligový tým nebo máš jiný? (Jakub Kráčalík)
Byl to můj sen, i když jsem tomu už moc nevěřil, že se to může podařit.
Jak Tě berou spoluhráči? (Jakub Kráčalík)
Zlín mi příjde jako takový „rodinný“ klub.  Vztahy mezi hráči i vedením jsou výborné a z toho vyzařuje i taková správná atmosféra. Hráči, ať už starší nebo mladší, se ke mně chovali velice dobře a vzali mě hned mezi sebe.
Co děláš proto, abys byl tak dobrý gólman?(Jakub Kráčalík)
Já mám Kubo do dobrého golmana ještě daleko. Ale snad jím jednou budu. Snažím se trénovat naplno, ať už na suchu nebo na ledě. Na tréninku chytat každý puk, jakoby to bylo v zápase.
Jaký je pan Hrazdíra trenér? (Jakub Kráčalík)
Pan Hrazdíra je výborný trenér, ale taky skvělý člověk. Trénoval mě už na Vsetíně v žácích. Dal nám správné základy bruslení a chytání. V mužích má na starosti nachystat golmana na zápas fyzicky i psychicky, a v tom je velice dobrý. Na Vsetíně jsem nikdy trenéra brankářů neměl , proto jsem strašně rád, když můžu jeho zkušeností  využít.
Jak moc byl Kašík zhroucený, když jsi poprvé přišel do kabiny Zlína? (Filip Háp)
Libor zhroucený určitě nebyl. Je profesionál a nadstandardní brankář. Myslím, že s tím problém určitě neměl.
Ve Zlíně jsi podával výborné výkony – podáváš stejné za Vsetín? (Filip Háp)
Děkuju, snažím se. Celou sezonu se držíme na špici tabulky, momentálně jsme druzí. Na ledě nám to zatím funguje. V hokeji platí, že pokud  tým šlape, sveze se s tím i brankář a naopak.
Chytá se Ti lip ve Zlíně nebo na Vsetíně? (Patrik Hamrla)
Na toto je těžké odpovědět. Obě ligy jsou rozdílné a v každé to funguje trošku jinak. Nejde přesně říct, kde se chytá líp. Každá liga má své pro i proti.
Jsi naštvaný, že jsi ztratil pozici po návratu Štůraly? (Patrik Hamrla)
Naštvaný opravdu nejsem.  Jsem rád, že jsme se do Zlína mohl podívat, a vidět jak funguje extraligový klub. Se Šturym vycházím velice dobře a jsme rád za každý trénink nebo zápas.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů v další kariéře, třeba i v našem dresu.